Ministerstwo Zdrowia podaje, że Krajowa Sieć Kardiologiczna (KSK) została stworzona w celu poprawy opieki nad pacjentami z problemami związanymi z sercem w Polsce. Główne elementy to: lepsza koordynacja leczenia na każdym etapie (diagnostyka, terapia, rehabilitacja), szybszy dostęp do specjalistów oraz ośrodków kardiologicznych, jednolite normy leczenia w całym kraju, współpraca pomiędzy podstawową opieką zdrowotną a szpitalami i placówkami specjalistycznymi oraz zwiększenie jakości i skuteczności opieki nad osobami z chorobami kardiologicznymi. Celem tej reformy jest zmniejszenie czasu koniecznego do postawienia diagnozy i poprawa wyników leczenia schorzeń układu krążenia, które wciąż stanowią jedną z głównych przyczyn zgonów w Polsce

Categories:

Tags:

Comments are closed