Od 1 lutego 2023 roku zostanie uruchomiona loteria, która ma zachęcić pacjentów do udziału w programie Profilaktyka 40 Plus. Łączna pula nagród wynosi 3,5 mln zł.

Coroczne badanie profilaktyczne są ważne, z uwagi na to, że pandemia osłabiła odporność Polek i Polaków. Jedną z takich inicjatyw jest Profilaktyka 40 Plus, która ma na celu wzrost liczby osób korzystających z badań zdrowotnych. Pacjenci, którzy ukończyli 40 lat mogą wziąć udział w programie i zbadać stan swojego zdrowia. Badania diagnostyczne przyczyniają się do szybszego wykrywania chorób, w tym chorób cywilizacyjnych takich jak miażdżyca czy nowotwory.

Zachętą do wzięcia udziału w programie Profilaktyka 40 Plus jest uruchomiona przez Ministerstwo Zdrowia loteria z nagrodami. Każdy pacjent, który skorzystał z darmowego programu ma szansę na wygraną.

Aby skorzystać z inicjatywy należy wypełnić ankietę znajdującą się na Internetowym Koncie Pacjenta bądź na stronie gabinet.gov.pl. Do skorzystania z Profilaktyki 40 Plus upoważnia e-skierowanie, które generowane jest w kolejnym kroku.

Categories:

Tags:

Comments are closed