Leczenie uzdrowiskowe - zmiany

Zmiany w ustawie o świadczeniach zdrowotnych spowodują istotne zmiany w leczeniu uzdrowiskowym. Skierowania na leczenie uzdrowiskowe zostaną uproszczone i będą miały formę elektroniczną. Decyzji o zakwalifikowaniu pacjenta nie będzie już podejmował, jak dotychczas, lokalny oddział NFZ, ale lekarz uzdrowiskowy.

Nowo powstały system teleinformatycznego dla leczenia uzdrowiskowego da wiele korzyści. Pacjenci nie będą już musieli przedstawiać skierowania od lekarza do Narodowego Funduszu Zdrowia. Zamiast tego odbiorą kod do zarejestrowania pobytu w sanatorium. Ponadto lekarze będą mogli elektronicznie wysyłać skierowania pacjentów do wybranego przez siebie sanatorium.

Do tej pory to Narodowy Fundusz Zdrowia prowadził listę oczekujących i polegał na lokalnych listach oczekujących na wizyty. Nowe przepisy poprawią dostęp do leczenia uzdrowiskowego i znacznie skrócą czas oczekiwania.

Reformy postulują również zwiększenie fizjoterapii w leczeniu uzdrowiskowym dla dorosłych z trzech do czterech razy dziennie.

Categories:

Tags:

Comments are closed